Doprava

Letadlem

Ezeiza International Airport (EZE) je nejpoužívanějším letištěm v Buenos Aires, na které létají letadla z USA, Jižní Ameriky, Austrálie a většiny států Evropy. Nachází se zhruba 30 až 45 minut jízdy autem z centra města.

Nejlevnějším způsobem, jak se z letiště dostat do centra města, je autobus č. 86. Ten staví před příletovou částí terminálu B, odkud vás na náměstí Mayo odveze za necelé dvě hodiny. Cesta vás bude stát jen 2 pesos (12 Kč), připravte si však drobné, kterými musíte uvnitř autobusu zaplatit. Pokud vás tlačí čas, je výhodnější použít taxík, který vás na letiště odveze podstatně rychleji, než mnohdy přecpaný autobus.

Autobusem

Velmi dobrá autobusová doprava, která svým rozsahem pokrývá celou zemi, je poskytována z terminálu Retiro. Zakoupením jízdenky v nejvyšší třídě získáte velmi pohodlné sedačky, které se dají proměnit v lehátka; během jízdy vám bude stevardkou nabídnuto občerstvení.

Téměř všechny dálkové autobusy začínají svojí jízdu v terminálu Retiro, který naleznete na severním okraji města. Autobusy jsou zpravidla moderní, snadno dostupné a obecně mnohem kvalitnější, než argentinské vlaky. Druhý autobusový terminál v Buenos Aires naleznete ve čtvrti Liniers; je však mnohem menší a není napojen na metro.

Městská hromadná doprava

Hromadná doprava v Buenos Aires je na velmi dobré úrovni, ačkoliv se v době špičky objevují tlačenice. Síť metra není tolik rozsáhlá, ale zato pokrývá většinu turistických památek – zbytek města obslouží autobusy a příměstské vlaky.

Orientace ve městě je díky použitému systému snadná. Většina města je rozdělena do stejně velikých čtverců, které jsou jednoduše očíslovány. Při jízdě taxíkem tak stačí říct buď jen jméno ulice a číslo domu (třeba Callao 1800) nebo křižovatku dvou ulic (Santa Fe y Corrientes).

Taxíkem

Vozy taxislužby rozhodně nejsou během dopravní špičky tím nejrychlejším způsobem, jak se dostat z místa A do místa B. Pokud využijete jejich služeb, zjistíte, že je to poměrně levný a zábavný způsob dopravy.

Cestujete-li z hotelu, či je-li to jen trochu možné, nechte si taxík přivolat telefonem. Pokud si musíte taxi přivolat na ulici, dávejte si pozor na soukromé taxikáře, kteří se tváří jako zaměstnanci velkých taxislužeb. Rovněž se vyvarujte placení nepřiměřeně vysokých účtů – předražování je zde poměrně častou praxí.

Když vám taxikář řekne, že jsou vaše peníze falešné a bude vás chtít odvézt k automatu, řekněte mu, že chcete vystoupit. Historky okradených turistů (a obzvláště těch, kteří uměli trochu španělsky a jeli z letiště) jsou již takovým evergreenem. Obdobnou historkou je i „porouchaný taxík“ – nejlepší radou je opět opustit ho a najít si jiný. Nejen kvůli tomu je bezpečnější nechávat si zavazadla vedle sebe na sedadle, což usnadní opuštění taxíků v případě nějakého problému.