Nákupy

V Bangkoku natrefíte na obrovské množství nákupních center a pouličních obchůdků, především ve čtvrti Sukhumvit. Levně zde pořídíte především domácí výrobky, jako je třeba oblečení, připravte se však na smlouvání.

Thajsko patří mezi hlavní producenty neznačkového oblečení, a proto jsou zde ceny velmi nízké. Za dobrým kup si to namiřte na MBK, Platinum Mall a Chatuchak. Obzvláště v poslední době se Bangkok stává cílem turistů, kteří sem míří pro oblečení ušité speciálně na míru. Za neuvěřitelně nízké ceny si zde můžete nechat zhotovit oblek špičkové kvality, který bude dokončen do 24 hodin. Krejčovství najdete napříč Bangkokem, jejich největší koncentrace je pak na Sukhumvit Road.

Jídlo

V Bangkoku je celá řada restaurací s thajskou kuchyní, stejně jako těch s kuchyní mezinárodní. Ceny pro obyvatele státu jsou vysoké, avšak pro české turisty jsou vcelku přijatelné – za dobré jídlo v restauraci nezaplatíte zpravidla více jak 300 bahtů (160 Kč). Za nudle a další jídla v bangkockých stáncích zaplatíte okolo 30 bahtů (16 Kč).

Při procházkách městem zkuste ochutnat především:

  • Phad Thai – jídlo z rýžových nudlí, vejce a kari
  • Tom Yum Goong – jedna z nejznámějších thajských polévek
  • Kanom Roti – sladký dezert s kondenzovaným mlékem a banány
  • brouci – smažený hmyz se sójovou omáčkou je tradiční thajskou lahůdkou. Nejčastěji narazíte ne škorpióny, potápníky, kobylky, cvrčky, bambusové larvy a moučné červy.