Měna

Argentinskou národní měnou je peso, za které dáte přibližně 5,70 Kč. Mince nejsou natolik využívány, přičemž jsou potřeba k platbě v autobusech, proto s nimi zbytečně neutrácejte v obchodech. Peníze si můžete vyměnit již na letišti v Banco de la Nación Argentina nebo v některé ze směnáren v centru města.

Banky mají otevřeno jen ve všední dny, zpravidla od 10:00 do 15:00. Bankomaty naleznete především v centru města, v rezidenčních čtvrtích jsou poměrně vzácné. Rovněž můžete narazit na problémy s některými bankomaty, které neakceptují zahraniční karty, nebo vám vydají maximálně 300 pesos denně či za transakci.

Co si koupit?

  • Mate – jedná se o druh hrníčku z různých, obvykle přírodních materiálů. Servíruje se v něm tradiční jihoamerický nápoj maté.
  • Kožené předměty – kráva je v Argentině využita skvěle – od steaků, mléka, párků až po kožené předměty. Vše v prvotřídní kvalitě. Na zajímavé kabáty a další výrobky z kůže narazíte v ulici Murillo.
  • Marcipán – zajímavým suvenýrem jsou tradiční cukrovinky, které mnohdy obsahují sladké mléko.
  • Taneční obuv – na mnoho obchůdků s taneční obuví natrefíte na ulici Past Diagonal Norte ve čtvrti Suipacha.

Co jíst a pít

Na ulicích Buenos Aires se lze najíst dobře a za vcelku rozumný peníz. Dobrá jídla nabízejí pouliční stánky al paso, u kterých můžete v klidu postát, nebo si jídlo prostě vzít do ruky. Na výběr je všechno možné od hotdogů (panchos) přes klobásy (chorizos) až po pizzu. Nezapomeňte také ochutnat drcenou dýní, která se občas servíruje společně s rýží a vytvoří tak plnohodnotné jídlo, obzvláště vhodné pro vegany a vegetariány.

Levné a štědré porce nabízejí malé restaurace, které obvykle vlastní potomci španělských a italských imigrantů a kterých je v Buenos Aires obrovské množství. Bohatou tradici má v Buenos Aires i zahraniční kuchyně – najdeme tu zástupce třeba té japonské, čínské, thajské, arabské, španělské a italské.

Některé restaurace, především ve čtvrtích Puerto Madero a Costanera, nabízejí menu ve stylu bufetu. Za kompletní čerstvé menu včetně grilovaného masa, salátů a vína zaplatíte zhruba 200 Kč na osobu.

Noční život

Mezi ulice, které stojí za to večer navštívit, patří Puerto Madero poblíž Casa Rosada. Jedná se o renomovaný přístav jako stvořený pro večerní procházku, navíc plný restaurací a hotelů. Oblíbená je rovněž čtvrť Recoleta, u které se nachází slavný hřbitov, restaurace, bary a síť multikin pro turisty. Pokud vyhledáváte stylové obchody, restaurace a bary, namiřte si do Palermo SoHo a Palermo Hollywoodu.

V Buenos Aires je obrovské množství klubů a diskoték, jež jsou otevřeny až do časných ranních hodin (6:00 až 7:00) a barů, které zůstávají otevřeny nonstop.