Atrakce města

  • Pokud jste fandové procházek po velkých městech, jako je právě Buenos Aires, určitě neopomeňte promenádu v Palermu, což je nádherná oblast ve východní části města. Nejen, že tu naleznete obrovskou zahradu plnou květin, ale můžete se zde projet na loďce na místním jezeru.
  • Milovníci umění a kultury obecně nechť zamíří do National Immigration Museum, které je však otevřeno jen ve všední dny. Pouliční umělce a tvůrce lidových řemesel naleznete na ulici Caminito ve čtvrti La Boca. V této turistické čtvrti jsou ceny zhruba dvakrát až třikrát vyšší než ve zbytku města. Během dne je tato čtvrť bezpečná, v noci se jí však zdaleka vyhněte.
  • Palermo Viejo je moderní oblast, která vás okouzlí svými vydlážděnými ulicemi, knihkupectvími, butiky a bary. Pro noční prohlídku je tato čtvrť mnohem vhodnější než San Telmo.
  • Výlet do Buenos Aires nemůže být kompletní bez okušení národního argentinského tance – tanga. To nejlepší okusíte při kulturních akcích zvaných Milongas. Ty obvykle začínají časně odpoledne a trvají až do dvaadvacáté hodiny. Mnozí turisté objeví kouzlo těchto akcí a zůstávají až do ranních hodin následujícího dne. Noční milongas začínají zpravidla okolo 23. hodiny, ale nemusíte se obávat, když přijdete až po půl druhé ráno.  Zábava se může protáhnout až do šesté hodiny ranní.