Doprava do Chicaga

Letecky

Chicagu je obsluhováno dvěma leteckými přístavy – O’Hare International Airport a Midway Airport. S centrem města je spojují haldy taxíků, které jsou však poněkud drahé, zvláště v dopravní špičce. Transfer z letiště O’Hare stojí 40 dolarů, z Midway 30 dolarů. Výhodnější variantou jsou tak vlaky CTA, které vás na letiště dopraví z jakéhokoliv místa v Chicagu jen za dva dolary.

Letiště O’Hare International Airport (ORD) se nachází 27 kilometrů na severozápad od centra města a létá na něj mnoho mezinárodních i domácích spojů. O’Hare je jedním z největších letišt na světě, je však nechvalně známé pro své množství zrušených a zpožděných letů.

Midway International Airport (MDW) leží 16 kilometrů jihozápadním směrem od centra města a je objektivně lepší volbou, než konkurenční O’Hare. Letiště je kompaktnější, méně přeplněné, lety nejsou tak zpožděné a letenky zde bývají levnější.

Autobusem

  • Greyhound – největší autobusový dopravce v Americe nabízí jízdenky do měst po celém středozápadě. V předstihu pořídíte jízdenky do Detroitu už za 27 dolarů.
  • Megabus – oblíbený nízkonákladový přepravce otevřel nedávno svojí pobočku i v Chicagu. Jeho hlavní autobusový terminál naleznete poblíž stanice Union Station, odkud se do Detroitu dopravíte již za 8 dolarů.

Vlakem

Chicago je z historického hlediska hlavním železničním uzlem pro celé Spojené státy. Dopravce Amtrak využívá jako hlavní nádraží Union Station, ze kterého jezdí vlaky do téměř všech měst středozápadu, což z Chicaga dělá jedno z nejlépe obsluhovaných měst v USA. Samotné nádraží si pro svoji impozantní vstupní halu, úctyhodnou historii a nejednu filmovou stopu zaslouží vaší návštěvu, ačkoliv vůbec neplánujete cestu vlakem.

Doprava po městě

Nejlepším způsobem, jak poznat Chicago je městská hromadná doprava – tento způsob je levný, spolehlivý a také vcelku bezpečný. Dopravu ve městě organizuje Regional Transportation Authority (RTA).

Chicagský dopravní podnik (CTA) provozuje metro a autobusy v centru města a také v některých předměstích. Úhrada jízdného probíhá formou předplacené karty, kterou lze koupit i dobít ve všech stanicích metra. Za dopravu lze v případě potřeby zaplatit i v hotovosti, nebo pomocí předplacené jízdenky. Její jednodenní verze stojí $5,75, třídenní $14, týdenní $23 a měsíční $86.

Jednotlivé linky metra jsou odlišeny barvami na červenou, zelenou, hnědou, modrou, fialovou, žlutou, oranžovou a růžovou. Před cestou si vždy najděte nejbližší stanici metra a její barevné označení, mapu stanic naleznete nad dveřmi v každém vagóně.

Chicago má jedny z nejnižších sazeb za taxi služby ve Spojených státech. Taxíky jsou snadno dostupné nejen poblíž známých turistických památek, zastavit si je běžně můžete i na ulici.