Nákupy

V Chicagu si koupíte téměř vše, na co jen pomyslíte. Nejznámější ulice plná obchodů je Michigan Avenue, známá také pod jménem The Magnificent Mile. Pořídíte zde jak značkové oblečení, tak elektroniku.

Toužíte-li po nákupu nějakého suvenýru, zajděte do obchodů Macy’s a kupte si krabici slavných bonbonů Frango Mints. Ačkoliv se již nevyrábějí v třináctipatrové kuchyni v State Street, receptura i chuť se zdá být stejná, jako v době jejich vzniku v roce 1929.

Jídlo

Chicago je jedno z měst s těmi nejlepšími restauracemi v celých Spojených státech. Pokud preferujete zahraniční kuchyně, vydejte se do okrajových částí města, kde si pochutnáte na řadě exotických jídel třeba z Ghany, Nigérie nebo z Blízkého východu.

Největším přínosem města do světové kuchyně je tlustá pizza, která se prodává i pod názvem „Chicago-style pizza“. Jedná se o velmi tlusté těsto s vysokým okrajem, na které se kladou všelijaké ingredience – třeba italské párečky, cibule, papričky, mozarella a vše se zalije rajčatovou omáčkou. Velmi dobrou pizzu pořídíte v podnicích Pizzeria UNO and DUE, Gino’s East, Giordano’s nebo Lou Malnati’s.

Další oblíbenou pochoutkou jsou oblíbené chicagské hotdogy. Možná právě kvůli historii města, které kdysi zasídlili imigranti z Německa, Polska i Československa, chutnají zdejší hotdogy oproti těm z kteréhokoliv města USA mnohem lépe. Jejich základ tvoří pravý vídeňský párek, který je zabalen v makové bulce a dochucen hořčicovo-kečupovou omáčkou.