Letecky

Hlavním letištěm, kam směřuje naprostá většina letů je Hong Kong International Airport (HKG). Na toto moderní a poměrné mladé letiště směřují lety ze všech světových kontinentů – třeba z Londýna se na Hong Kong létá až 10× denně.

Nejjednodušším a nejrychlejším dopravním prostředkem z letiště je Airport Express, který vás do centra dopraví již za 23 minut. Ceny za jednosměrnou jízdenku se pohybují od $60 do $100, zpáteční lístek stojí $110 až $180 v závislosti na délce ujeté trasy.

Po příjezdu rychlovlakem stačí přesednout na hromadnou dopravu, která vás dopraví až na hotel. Třídenní neomezená jízdenka na hromadnou dopravu se dá pořídit již od $220, přičemž cena zahrnuje i jeden transfer z letiště.

Vlakem

Mezi Hong Kongem, Pekingem, Šanghají a provincií Guanhdong funguje regulérní vlakové spojení, které provozuje společnost MTR Corporation. Největšími nádražími v Hong Kongu jsou Hung Hom ve čtvrti Kowloon a nádraží East Tsim Sha Tsui s vnitrostátní přepravou.

Městskou hromadnou dopravou

Ve městě funguje spolehlivý systém městské hromadné dopravy (MTR), který je nejrychlejším způsobem, jak se po městě pohybovat. Celkem existuje 10 linek příměstských rychlovlaků, několik linek moderních tramvají a mnoho tras autobusů.

Všechny cedule a hlášení jsou přinejmenším v čínštině a angličtině, tudíž se turisté nemusejí obávat, že se ztratí. Obslužný personál na stanicích navíc alespoň částečně ovládá angličtinu a ochotně poradí.

Zajímavým způsobem dopravy v Hong Kongu jsou dvoupodlažní tramvaje, které jezdí po severním pobřeží Hong Kongu a jež svezou vás již za $2. Jsou sice poněkud pomalejší, ale zato je to asi nejlevnější způsob, jakým lze obhlédnout město.

Autobusem

V Hong Kongu existuje hned několik dopravních společností, které provozují autobusovou dopravu po městě. Doprava za pomoci autobusu je snadná do té míry, než natrefíte na některou z mnoha zastávek, kde jsou cedule jen v čínštině.

Velké dvoupatrové autobusy jsou snadno dostupné prakticky po celém území Hong Kongu, skvělý výhled na okolí a jízdné je účtováno dle délky projeté trasy. Tyto autobusy v Hong Kongu provozují společnosti Kowloon Motor Bus, Citybus, New World First Bus a New Lantao Bus.

Trajektem

Mezi mnoha ostrovy Hong Kongu se plaví několik trajektů, z nichž nejznámější je Star Ferry, jež vozí cestující do Kowloonu. Za převoz tímto trajektem zaplatíte $1,70 (dolní paluba) nebo $2,20 (horní paluba) – využít můžete i předplacenou kartu.

Taxíkem

Dobře fungující taxík v Hong Kongu potkáte na každém kroku, navíc bývají čisté a před pár lety byly vyhlášeny jako nejlevnější mezi světovými velkoměsty. Pozor si dejte při placení – taxikář nemusí bankovku vyšší nominální hodnoty, než je 100 hongkongských dolarů přijmout! Pokud máte pouze bankovku vyšší hodnoty a projíždíte zrovna tunelem, poproste taxikáře, aby jí u mýtné brány rozměnil.

Taxíky v Hong Kongu poněkud komplikuje jejich barevné dělení, kdy taxi určité barvy obsluhuje zpravidla jen jistou část města plus vás odvezou na letiště. Červené vozy jezdí jen po městských částech Island, Kowloon a po New Territories; zelené taxíky vás povozí po jen New Territories a modré po Lantau. Pokud nebudete vědět, jakou barvu taxíku zvolit, koukejte po červeném, který má licenci na celé území Hong Kongu krom Lantau.

Za jízdu v noci nejsou žádné extra příplatky k ceně, za každé zavazadlo, které chcete uschovat do kufru auta, si však připlatíte $5. Během jízdy musíte být rovněž připoutaní.