Jak se dopravit do Las Vegas

Letadlem

McCarran International Airport (LAS) obsluhuje poměrně velký počet domácích i mezinárodních aerolinek, včetně Southwest Airlines a USAirways. Na letišti si za tři dolary můžete pronajmout vozík na zavazadla. Na hotel se z letiště můžete dopravit kyvadlovou dopravou, pronajatým autem, taxíkem (za něj zaplatíte 10 – 20 dolarů) nebo limuzínou (35 dolarů). Systém objednávání taxi je dobře propracovaný, dispečer vás navede přímo k označenému stanovišti, kde na vás již bude čekat taxikář, kterému navíc nemusíte dávat spropitné. Stejně jako v jiných městech, i v Las Vegas se může stát, že taxikář bude chtít zneužít vaší neznalosti města. Bude-li taxikář chtít jet skrze tunel I-15, poproste ho, či si vymyslete nějakou historku, aby tunel objel. Za průjezd se platí 10 dolarů – pokud řidič neuposlechne vaší žádosti, můžete si stěžovat na Nevada Taxi Cab Authority. Autobus linky 108 vás z letiště odveze až ke Kongresovému centru a hotelu LV Hilton, přičemž jednosměrná jízdenka stojí jen 1,25 dolaru.

Autem

Dálnici I-15 pravidelně ucpávají obyvatelé jižní Kalifornie, kteří jezdí do Las Vegas na víkendové výlety. Buď se tedy připravte na čekání v dlouhých kolonách, nebo si zvolte čas jízdy mimo dopravní špičku. Rovněž pamatujte na to, že projíždíte pouští – vezte s sebou dostatečné zásoby vody a pravidelně ji pijte. Teploty převyšující 48°C tělo velmi rychle dehydratují, což má za následek neblahý vliv na organismus.

Autobusem

  • U GotoBus si můžete koupit jízdenky několika dopravců, pokud do města chcete přijet z Anaheimu, Los Angeles a San Diega.
  • Greyhound provozuje linky ze Salt Lake City v Utahu, Kingmanu v Arizoně a z Los Angeles.
  • LuxBus nabízí denní výlety z/do Los Angeles, San Diega a Anaheimu.
  • Starline Tours nabízí jízdenky do Anaheimu a Hollywoodu.

Doprava po Las Vegas

Pokud se potřebujete pohybovat jen po Stripu (čtvrť s kasíny a hotely), zvládnete to bez problémů pěšky, neboť jednotlivé podniky od sebe nejsou daleko. Snad jen v létě mohou procházku znepříjemnit vysoké teploty.

Hromadnou dopravou

Mezi jednotlivými hotely a kasíny na Stripu jezdí nadzemka, která staví i u Kongresového centra. Jednosměrná jízdenka stojí 5 dolarů, zpáteční 9 dolarů a celodenní 15 dolarů – pro skupinky osob je tak často výhodnější objednat taxi. Pokud se chcete nadzemkou projet „jen tak“ a máte známého, který je obyvatelem státu Nevada, poproste ho, ať vám jízdenku koupí on. Jako občan Nevady má nárok na jízdenky za pouhý jeden dolar. Autobusy Citizens Are Transit (CAT) jsou v provozu na 49 linkách napříč celým údolím. Některé z nich jsou v provozu po 24 hodin denně, některé jen od 5:30 do 1:30. Za plné jízdné dáte 1,25 dolaru, děti a senioři platí jen 60 centů. Svézt se po Las Vegas Boulevardu se můžete i v dvoupatrovém autobuse, který znáte z Londýna – jízdné ve výši 2 dolary pro dospělé a 1 dolar pro děti a důchodce se platí přímo u řidiče. Chcete-li využít slevy pro děti či seniory, připravte se, že po vás může řidič požadovat průkaz, kde je uveden datum narozen.

Taxíkem

Taxíky jsou asi tou nejjednodušší variantou, jak se v Las Vegas dostat z jednoho místa na druhé. Řidič taxíku je povinen na začátku jízdy zapnout taxametr a na vámi požadované místo vás dovézt po nejkratší možné trase. Budete-li si chtít zastavit taxík přímo na ulici, nejspíše budete mít smůlu – vozy taxislužby nesmějí zastavovat jen tak na ulici, neboť by zpomalily provoz.