Nákupy

Předně pamatujte na sedmiprocentní výši DPH, která platí po celém Miami.

Jedním z největších obchodních center ve městě je Aventura Mall, které se rozprostírá na ploše 700 000 metrů čtverečních. Naleznete v něm celou řadu oděvních řetězců, stejně tak jako dětské hřiště a kino s 24 projekčními plátny.

Legendární nákupní pasáž na otevřeném prostranství je Lincoln Road Mall, kterou v roce 1957 navrhl miamský architekt Morris Lapidus. Po náročných nákupech můžete posedět na venkovních zahrádkách kaváren, mezi nimiž nechybí Starbucks, Pizza Rustica a David’s Café.

Jídlo

Světoví šéfkuchaři mají Miami rádi díky novému stylu New World, který zde v devadesátých letech vznikl. Známé jsou i kubánské restaurace, kterých je ve městě vzhledem k početné komunitě nepřeberné množství. Dále se v Miami nacházejí kavárny, steakhousy a další restaurace všech cenových skupin.

Tipy na několik restaurací:

  • Pizza Rustica – malý řetězec restaurací, které naleznete jen v okolí Los Angeles a v jižní Floridě. V Miami můžete do těchto podniků zajít v centru města, v Cameu a na Lincoln Road Mall. Porci pro jednu osobu zde pořídíte ceně od 3 do 18 dolarů.
  • David’s Café je otevřeno 24 hodin denně a nabízí vyhlášenou kubánskou stravu. Jídlo pro jednu osobu vyjde zpravidla na 2 – 19 dolarů, přičemž roznáška na South Beach je zdarma.
  • News Café má také otevřeno celých 24 hodin denně a nabízí snídaně, pizzu, sendviče, burgery a středovýchodní speciality. K dispozici je připojení k internetu a ceny za jídlo pro jednu osobu se pohybují okolo 2 – 25 dolarů, pamatujte však na fakt, že k objednávce je automaticky připočteno spropitné ve výši 15 %.