Singapur leží 1,5° severně od rovníku, léta jsou zde obvykle slunečná, bez teplotních rozdílů mezi ročními obdobími. Prší průběžně po celý rok, deště jsou povětšinou náhlé a netrvají déle než jednu hodinu. Vytrvalejší deště očekávejte v době severovýchodního monzunu (od listopadu do ledna). Nenadálé bouřky vás mohou překvapit po celý rok, nejčastěji přicházejí odpoledne, takže s sebou raději vždy noste deštník – buď vás ochrání před deštěm, nebo před sluncem.

Mezi květnem a říjnem mohou lesní požáry v sousední Sumatře zapříčinit horší kvalitu ovzduší – takové stavy přicházejí zpravidla nečekaně a velmi rychle. Pro aktuální informace se podívejte na stránky Ministerstva životního prostředí (http://app.nea.gov.sg/psi/).

Vysoké teploty spolu s vysokou vlhkostí vzduchu a bezvětřím způsobují, že i hodinový pobyt venku je velmi vyčerpávající. Sami Singapuřané se slunci vyhýbají, takže s klimatizací se setkáme nejen v kancelářích, ale i v bytech, v metru a v obchodních centrech, které jsou mezi sebou propojeny podzemními tunely.

Průměrné teploty:

  • v prosinci a v lednu se průměrné teploty pohybují okolo 26°C ve dne a 24°C v noci
  • po zbytek roku je v Singapuru přes den okolo 31°C, v noci asi 26°C