Kulturní akce

Singapur je světské město a díky svému multikulturnímu obyvatelstvu se slaví svátky čínské, muslimské, indické i křesťanské.

Prvním svátkem v roce jsou oslavy Nového roku, které se slaví nočními ohňostroji a party. Populární jsou i divoké pěnové párty na plážích ostrova Sentosa, ke kterým se posledních pár let staví střízlivěji i singapurská vláda.

V únoru se slaví nejméně 42denní Čínský nový rok alias lunární nový rok, který se odehrává v duchu starých čínských tradic. Pátého dne pátého čínského měsíce se poté v Singapuru slaví Dragon Boat Festival, kdy mezi sebou závodí dračí lodě.

Oblíbený je i indický svátek Deepavali, který se slaví někdy v říjnu nebo listopadu a čtvrť Malá Indie (Little India) se v jeho průběhu nádherně nazdobí.

Tipy na výlet

  • Pláže – nejpopulárnější pláže najdete ve čtvrti Sentosa a na jeho jižních ostrovech. Na několik dalších pláží narazíte i na Východním pobřeží (East Cost).
  • Mezinárodní kultura a kuchyně – na čínských jídlech si pochutnáte v Chinatownu, na indických v Malé Indii (Little India), na malajských a arabských v Kampong Glam a milovníci mořských plodů nechť zamíří na Východní pobřeží (East Cost).
  • Muzea a historie – historickým centrem Singapuru je se svými historickými budovami a muzei oblast The Bras Basah na východě Orchardu a na sever od Singapore River.
  • Příroda – milovníci fauny a flory nechť navštíví singapurskou ZOO, noční safari, Jurong Bird Park a některou z botanických zahrad na severu a západě města.
  • Mrakodrapy – nejvíce mrakodrapů naleznete v centru města poblíž Singapore River.
  • Nakupování – říká se, že nakupování je hned vedle jídla druhou největší zálibou Singapuřanů – různé obchody tak potkáte téměř na každém rohu. Malým svátkem je pak červnový Great Singapore Sale, kdy většina obchodních domů pořádá obrovské výprodeje. Hlavní nákupní centrum Singapuru se nachází na Orchard Road, dobrý nákup pořídíte i ve čtvrti Bugis.