Doprava

Letadlem

Australským nejrušnějším letištěm a vstupní branou do Sydney je Kingsford Smith International Airport (SYD), které leží 13 km na jih od centra města. Na letiště létá přes 35 leteckých společností, které Sydney spojují především s nejrušnějšími letišti v Oceánii, Asii, Evropě a Severní a Jižní Americe. Nejčastějšími spojovacími letišti jsou Hong Kong, Singapore, Bangkok, Tokyo, Soul a evropský Londýn.

Ve vnitrostátní dopravě je Sydney dobře obsluhováno z Melbourne a Brisbane (90minutový let), z Canberry (45 minut) a z Perthu (přes 4 hodiny).

Transfer z letiště

  • Minibus (obvykle $13.00) – řidič vás obvykle zaveze z letiště až do vašeho hotelu.
  • Vlakem (přibližně $14.20) známým také jako Airport Link, který je zařazen do městského systému CityRail se z letiště do centra nejsnadněji.
  • Taxíkem (přibližně $30.00) – nejvýhodnější varianta, pokud cestujete ve třech a více lidech

Autobusem

Autobusoví dopravci provozují své linky do Sydney z každého z hlavních měst jednotlivých států. Autobusové nádraží se v Sydney nachází hned vedle toho vlakového, přičemž stačí následovat ukazatele.

Autobusy jsou zpravidla rychlejší, levnější a pravidelnější než vlaky. Jízdenky je možné v předstihu zakoupit přes internet.

Doprava po městě

Sydney má kvalitní dopravní systém, obzvláště v okolí těch nejznámějších turistických památek. Systém se skládá z rozsáhlé sítě vlaků, autobusů, trajektů, metra a turisticky atraktivní jednokolejky. Jízdenka opravňující k 24hodinovému cestování vlakem v centru stojí $7.40, levnější variantou především pro delší pobyt je týdenní Red TravelPass, díky kterému můžete za $35 cestovat neomezeně všemi vlaky, autobusy a přístavy ve středu města.