Tokio má velké množství památek, turisté zpravidla zamíří nejprve k chrámu Asakusa, na zahrady Císařského paláce ve čtvrti Chiyoda a k svatyni Meiji v oblasti Harajuku.

Své nabízí Tokio i pro ty, kteří rádi utrácí peníze v nákupních centrech, což je i současný japonský trend. Každé z tokijských obchodních center je svým způsobem charakteristické – Shinjuku je oslnivé, Shibuya svěží a Ginza slouží vyšší třídě. Přes den jsou tyto lokality sice trochu ospalé, jejich život se však probouzí až se západem slunce.

Pokud se chcete podívat na okolí z vyhlídkové plošiny, můžete zvolit Tokyo Tower, která je ke vší smůle docela předražená. Nejvyšším bodem Tokia je poté budova Tokyo Metropolitan Government ve čtvrti Shinjaku. Mezi budovami radnice je vyhlídková plošina; přístup na ní je zcela zdarma. Nejlepší výhled na okolí si pak vychutnáte z budovy World Trade Center, která sice není nejvyšší ve městě, ale je umístěna na skvělém místě, takže je z ní krásný výhled na všechny strany. Otevřeno je od 10:00 do 20:00 (v červenci a srpnu až do 21:00) a vstupné činí 620 yenů, po přepočtu 130 Kč.

Tokio je doslova prošpikováno různými muzei, která jsou ve městě jak malá, tak velká a předmětem jejich zájmu jsou mimo jiné i obyčejné tužky, starožitné hodiny i moderní umění. Cena vstupného se pohybuje v rozmezí od 500 do 1 000 yenů (asi 100 až 200 Kč), se speciálním GRUTT Passem se však dostanete až do 56 muzeí za jediný poplatek ve výši 2 000 yenů (přes 400 Kč).