Tipy na výlet

Pokud vás ve Washingtonu zajímají především turistické památky, zamiřte si rovnou do oblasti The Mall. The National Mall je unikátní národní park s velmi vysokou koncentrací památníků, muzeí a světoznámých vládních budov – v této čtvrti se mimo jiné nachází Bílý dům, budova Capitolu, Památník George Washingtona, Památník prezidenta Lincolna, Památník Franklin Delano Roosevelta, Památník války ve Vietnamu, Jeffersonův památník, Galerie národního umění, Letecké a vesmírné muzeum, Národní historické muzeum, Muzeum holocaustu nebo Národní muzeum tajných služeb. Všechny památky jsou navíc od sebe vzdálené jen stovky metrů, tudíž je možné mezi nimi přecházet pěšky.

Při cestě do Washingtonu si na čtvrť Mall vždy vymezte alespoň jeden den. Město však nenabízí jen historické budovy a památníky – třeba v National ZOO v Woodley Parku poblíž National Cathedral, naleznete nádherný výběh savců. Na Massachusetts Avenue zase narazíte na Embassy Row, působivou ulici, ve které je více než 50 prestižních budov.

Rock Creek Park – zalesněná kopcovitá oblast poblíž řeky Anacostia River je na svých 2 000 akrech domovem pro jeleny, veverky, zajíce, mývaly, ptáky a dokonce pár kojotů. Celý park je vhodný zejména pro cyklisty, kterým nabízí jedny z těch nejlepších tras na území Spojených států.